نکات مراقبتی از قاشق و چنگال استیل

چگونه از قاشق و چنگال استیل مراقبت کنیم، نحوه نگهداری از قاشق و چنگال استیل ، چگونه قاشق و چنگال استیل عمر طولانی داشته باشند و نکاتی که باید در مراقبت از قاشق و چنگال استیل داشته باشیم ، سوالاتی است که کسانی که در منزل خود از قاشق وچنگال استیل استفاده می کنند باید در نظر بگیرند. حال ما در این مقاله به شما از نحوه نگهداری قاشق و چنگال استیل میگوییم.

سرویس قاشق و چنگال استیل

امروزه صرف غذا در ظروف و با وسایل مناسب به اندازه خود غذا حائز اهمیت است. می توان گفت در این میان قاشق و چنگال و همینطور کارد غذاخوری به عنوان بخشی از مرسوم ترین کالاهای آشپزخانه در نظر گرفته می شود. این سرویس ها نه تنها جزو پرکاربردترین اقلام مصرفی می باشند، بلکه به عنوان فاکتوری مهم در پذیرایی از مهمانان نقش دارند. استفاده از سرویس های قاشق چنگال زیبا و هماهنگ با سایر ظروف سرو غذا، تا حد زیادی زینت بخش میزهای پذیرایی می باشد. علاوه بر زیبایی سرویس قاشق و چنگال، دوام بالا و وزن متناسب آن ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در این جا صحبت از سرویس قاشق چنگال استیل به میدان می آید که مورد توجه برخی از افراد است. سرویس قاشق چنگال استیل علاوه بر قیمت مناسب دوام بالا و استفاده روزمره و زیبایی و طرح های بکار رفته در آن از محبوبیت خاصی برخوردار است.

نحوه نگهداری از قاشق و چنگال استیل

در ادامه چند توصیه مهم برای اطمینان از طول عمر بیشتر و عدم نیاز مجدد به تمیز کردن قاشق و چنگال استیل را برایتان آورده‌ایم:

1 . برای جلوگیری از آسیب احتمالی ناشی از تماس با مواد اسیدی، سرویس قاشق و چنگال خود را با آب بشویید.

2 . برای پاک کردن لکه‌های ماندگار، فقط از شوینده مخصوص استیل استفاده کنید.

3 . برای تمیز کردن قاشق و چنگال استیل در ماشین ظرفشویی از دفترچه راهنمای ماشین پیروی کنید.

4 . برای شستشوی کارد استیل، سر کارد را برعکس در ماشین ظرف شویی قرار دهید.

نحوه نگهداری از قاشق و چنگال استیل

5 . برای جلوگیری از لک شدن یا آسیب دیدگی قاشق و چنگال استیل، آن‌ها را بصورت مداوم در ماده شوینده یا فضای مرطوب نگهداری نکنید.

6 . استفاده از سیم ظرفشویی و هر نوع ساینده ای که ایجاد خراش کند، موجب ایجاد خط و خش و از بین رفتن درخشش سرویس قاشق و چنگال خواهد شد.

7 . سرویس قاشق و چنگال استیل خود را با ظروف نقره در ماشین ظرفشویی قرار ندهید، زیرا این کار باعث تیرگی و کدری ظروف می‌شود.

8 . توقف برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی، در حین آبکشی موجب ایجاد لک و آسیب دیدگی احتمالی قاشق و چنگال‌ها می‌شود.

9 . برای حفظ کیفیت روکش استیل، از شوینده‌های قوی که حاوی سفید کننده هستند، پرهیز کنید.

10. می‌توانید برای جلوگیری از تیرگی، بلافاصله بعد از هر بار استفاده، سرویس قاشق و چنگال استیل خود را به صورت دستی شستشو و سپس خشک کنید.

11 .استیل ضد زنگ از مواد بسیار بادوام و مقاوم ساخته شده است. با این حال در صورت عدم مراقبت درست، قاشق و چنگال استیل در معرض زنگ زدگی، غر شدگی و لک شدگی قرار می‌گیرد.

12 . نگهداری طولانی مدت کارد و چنگال‌های کثیف در ماشین ظرفشویی، باعث ایجاد لکه و ماندگاری آن خواهد شد.

13. آب‌کشی‌ قاشق و چنگال‌ها قبل از قرار دادن‌شان داخل ماشین ظرفشویی، خصوصاً اگر قرار نیست فوراً ماشین ظرفشویی را روشن کنید، از بروز چنین مسئله‌ای جلوگیری می‌کند.

14 . از رها کردن کارد و چنگال استیل برای مدت طولانی در آب‌ و صابون، محلول‌های سفید کننده یا آب‌نمک پرهیز کنید.

15 . از به کار بردن شوینده‌های خورنده پرهیز کنید.

16 . برای تمیز کردن قاشق و چنگال استیل و پاک کردن لکه‌های شبیه به رنگین‌کمان، می‌توانید از آب لیمو استفاده کنید.